Blog

Strefa Wiedzy 3L

Płaski brzuch to nie tylko efekt wizualny.

Czy wiecie, że niewątpliwą zaletą treningu elektrostymulacji mięśniowej EMS jest kompleksowe działanie na MIĘŚNIE BRZUCHA?

Trening EMS wzmacnia:

  • mięsień prsoty brzucha
  • mięśnie skośne wewnętrzne
  • mięśnie skośne zewnętrzne
  • mięśnie poprzeczne brzucha

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu kondycja mięśni poprzecznych brzucha odbija się na wyglądzie naszej sylwetki. Zwykle wydaje nam się, że aby mieć płaski brzuch wystarczy robić dużo brzuszków – nic bardziej mylnego! To ćwiczenie wzmacnia tylko zewnętrzne warstwy mięśni w okolicach pasa. Żeby skutecznie wyszczuplić brzuch, trzeba zaktywizować ukryte głębiej mięśnie poprzeczne. To właśnie one „trzymają” od środka zawartość jamy brzusznej – im są mocniejsze, tym brzuch wygląda na bardziej płaski, zwarty i jędrny. Jeśli są osłabione, brzuch zaczyna wystawać.

Poznaj ćwiczenia na mięsień poprzeczny brzucha, dzięki którym szybko schudniesz i odciążysz swój kręgosłup i to tylko w 20 minut.

Artykuł opublikowany przez Marcina Marczaka – trenera personalnego Strefy 3L.

Strefa 3L – więcej niż trening. 

Są siłownie i kluby fitness, my nie jesteśmy żadnymi z nich. U nas kondycję, sylwetkę, moc, energię otrzymujesz jako dodatek do zdrowego treningu w innowacyjnej technologii. Chcesz poczuć na czym polega różnica? Odwiedź Strefę 3L – Long Life Lounge.

Lista wpisów

NIE PRZEGAP
NASZYCH WYDARZEŃ

Zobacz aktualności z życia klubu.

Czytaj więcej

JEDYNY TAKI KLUB

W STREFA3L trening jest dopasowywany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej

WYPRÓBUJ TRENING EMS LUB MILON

Przyjdź i sprawdź na czym polegają nasze treningi.

Czytaj więcej