Blog

Strefa Wiedzy 3L

EMS a Fizjoterapia

W naszej Strefie postanowiliśmy połączyć trening EMS (elektrostymulacja mięśniowa) z Fizjoterapią, to dało nam w efekcie Fizjo EMS. Trening EMS polega na generowaniu skurczu mięśnia przez urządzenie i przekazywaniu ich bodźców elektrycznych poprzez elektrody do mięśni. Spalamy w ten sposób dużo większą ilość kalorii, wzmacniamy wydolność oraz siłę mięśniową. Pomimo dużej intensywności treningi są mało kontuzyjne.

Ogromną zaletą treningu EMS jest możliwość całkowitego zindywidualizowania go do potrzeb i celów ćwiczącego. Wszystko jest uzależnione od doboru ćwiczeń oraz charakterystyki napięcia. Sesję treningową możemy ukierunkować m.in. na wyszczuplenie, stabilizację, poprawę siły mięśniowej, usprawnienie kręgosłupa.

Wykorzystując te możliwości treningu EMS możemy w znacznym stopniu poprawić wyniki fizjoterapii w urazach mięśniowych, do reedukacji porażonych mięśni oraz w celu zapobiegania zanikom mięśniowym, jak i polepszenia napięcia mięśniowego i krążenia krwi.

Fizjo EMS sprawdza się także w rehabilitacji osób po artroskopiach stawu kolanowego, zwiększając siłę, ruchomość oraz propriocepcje w danym stawie.

Podstawowe wskazania do Fizjo EMS:

  • zmniejszenia napięcia mięśniowego.
  • zapobiegania lub opóźniania zaników mięśniowych,
  • zwiększenia lokalnego krążenia krwi,
  • zapobiegania zakrzepicy żylnej (natychmiastowa stymulacja pooperacyjna mięśni łydki),
  • utrzymania lub zwiększenia zakresu ruchomości.

Artykuł przygotowała Aleksandra Zwolak – manager / trener personalny w Strefa 3L Koszalin.

Strefa 3L – więcej niż trening.

Są siłownie i kluby fitness, my nie jesteśmy żadnymi z nich. U nas kondycję, sylwetkę, moc, energię otrzymujesz jako dodatek do zdrowego treningu w innowacyjnej technologii. Chcesz poczuć na czym polega różnica? Odwiedź Strefę 3L – Long Life Lounge.

Lista wpisów

NIE PRZEGAP
NASZYCH WYDARZEŃ

Zobacz aktualności z życia klubu.

Czytaj więcej

JEDYNY TAKI KLUB

W STREFA3L trening jest dopasowywany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej

WYPRÓBUJ TRENING EMS LUB MILON

Przyjdź i sprawdź na czym polegają nasze treningi.

Czytaj więcej