Siłownia i klub fitness nie jest dla Ciebie ?

Sprawdź nas - Strefa3l

Trening obwodowy Milon – Co to jest?

Milon to nie są zwykłe ćwiczenia, ale rodzaj treningu dopasowanego do indywidualnych potrzeb i celów każdej trenującej osoby. Został opracowany na podstawie wiedzy zdobytej podczas długoletnich badań nad biomechaniką, fizjologią i efektywnością wysiłku fizycznego. Dzięki specjalnemu urządzeniu o nazwie Milonizer skanuje się sylwetkę oraz zakłada profil treningowy. W trakcie korzystania z treningu obwodowego Milon, ćwiczący cały czas znajdują się pod opieką trenera, który instruuje ich, w jaki sposób powinni korzystać ze sprzętu na siłowni oraz pomaga w analizowaniu postępów. Podstawą tego rodzaju aktywności jest obwód siłowo-wytrzymałościowy, który pomaga wzmocnić mięśnie oraz wydolność organizmu, a przez to poprawia ogólną kondycję ciała. Obwód podczas treningu Milion polega na używaniu 12 maszyn, w tym sześciu siłowych, gdzie wykonuje się ćwiczenia trwające 1 minutę, oraz sześciu maszyn cardio. Wszystkie wyniki osiągane na sprzęcie przeznaczonym do treningu zapisywane są na specjalnie zaprojektowanej opasce, która służy do ich kodowana.

 

Zalety treningu Milon

 

SZYBKI

17,5 minut tyle trwa jeden obwód, podczas którego użytkownik wykonuje 8 minitreningów na główne partie mięśniowe i układ krążenia. Dwa obwody dają w sumie 35 minut kompletnego treningu

 

ŁATWY

Użytkownik nie musi dopasowywać ustawień, bo sprzęt z pomocą karty chipowej automatycznie dostosowuje wszystkie parametry, takie jak wysokość siedziska czy opór, a dzięki temu jest bezpieczny i bardzo prosty w obsłudze.

 

EFEKTYWNY

Trening jest o 30% bardziej efektywny od tradycyjnego treningu ze względu na możliwość zróżnicowania obciążenia dla ruchów koncentrycznych i ekscentrycznych.

 

BEZPIECZNY

Bezpieczeństwo i ergonomia maszyn sprawiają, że sprzęt jest dedykowany również jako trening medical fitness dla osób po urazach czy seniorów.

Trening personalny EMS – Co to jest?

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation), czyli z użyciem elektrostymulacji mięśniowej, to najbardziej korzystna metoda treningowa w obecnych czasach. Wywodzi się z fizjoterapii i doczekała się zastosowania w treningu fizycznym, dzięki czemu jest staje się on jeszcze bardziej wydajny. Elektrostymulacja mięśniowa polega na pobudzaniu mięśni szkieletowych za pomocą impulsów prądu – stałego i zmiennego. Co ważne, ów impulsy muszą cechować się odmienną częstotliwością.

Zalety treningu EMS

EFEKTYWNY

Dzięki stymulacji wszystkich mięśni jednocześnie trening EMS to istny wytapiacz tłuszczu. Podczas zmaksymalizowanego treningu może być napędzanych nawet dziewięć głównych grup partii mięśniowych!

PODKRĘCAJĄCY METABOLIZM

Prowadzony przez nas trening personalny w postaci elektrostymulacji mięśniowej sprawia, że spalasz tłuszcz nie tylko w jego trakcie, ale nawet do 48h po jego zakończeniu!

SUPERSZYBKI

Intensywna praca całego ciała przekłada się na maksymalne wykorzystanie czasu poświęconego na trening EMS. Dzięki temu wykonujesz elektrostymulację jedynie przez 20 minut 1 raz w tygodniu – oszczędzasz czas na inne rzeczy!

DLA KAŻDEGO

Trening personalny z elektrostymulacją można uprawiać bez względu na wiek, płeć czy poziom sprawności fizycznej.

Dołącz do nas

w jedynym takim klubie

NIE PRZEGAP NASZYCH WYDARZEŃ

Zobacz aktualności z życia klubu.

Czytaj więcej

JEDYNY TAKI KLUB

W STREFA3L trening jest dopasowywany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej

WYPRÓBUJ TRENING MILON

Przyjdź i sprawdź na czym polegają nasze treningi.

Czytaj więcej

KARIERA

Praca w STREFA3L.

Czytaj więcej

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kasia Dudek

Strefa 3L jest rewelacyjną siłownią, w której można się wzmocnić, zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję a przy okazji nawiązać sympatyczne znajomości. Trenerzy zawsze chętnie służą pomocą, wspierają i mobilizują. Ważna jest też możliwość skontrolowania efektów ćwiczeń na urządzeniu analizującym skład ciała. Jestem bardzo zadowolona!

Katarzyna Sprogis

Moja ulubiona forma ćwiczeń – krótko, intensywnie, efektywnie i w miłej atmosferze.

Kasia Kropiewnicka

Zawsze miło i przyjemnie spędzam tu czas. Wychodzę zmęczona i spocona:-) Odpowiada mi klimat klubu. Wsparcie dotyczące diety i planu ćwiczeń – bezcenne!

Marcin Fiszer

W Strefie 3L są nowoczesne urządzenia elektryczne, w których ustawienie obciążeń jest bardzo szybkie i proste. Personel bardzo miły i kompetentny. Dojazd dobry i jest gdzie zaparkować. Prysznice czyste i działają. Polecam, bo jest OK.

Edyta Izdebska

Strefa 3L jest moim ulubionym miejscem, gdzie mogę się odprężyć, spotkać znajomych i poćwiczyć. Dzięki przyjaznej atmosferze oraz przyjaznym i kompetentnym trenerom z chęcią wracam do tej siłowni. 

Filmy

poczuj atmosferę naszego klubu