Trening Milon

TRENING OBWODOWY

Czym charakteryzuje się trening Milon?

Zajęcia łączą w sobie specjalistyczną wiedzę z wieloletnimi badaniami w zakresie fizjologii, biomechaniki, a także wydajności wysiłku fizycznego. W trakcie ćwiczeń wykorzystuje się nowoczesne urządzenia.  Trening obwodowy, bazujący na doświadczeniu i pracach naukowych, wyróżnia się wysoką efektywnością i bezpieczeństwem. Podstawę do przeprowadzania sesji stanowi tzw. obwód zdrowia (inaczej siłowo-wytrzymałościowy). Składa się on z 12 sprzętów umieszczonych w kręgu. Zaliczają się do nich: 6 maszyn siłowych (wykonuje się na nich ćwiczenia trwające jedną minutę i działające na kluczowe partie mięśni – 6 x 1), 6 urządzeń umożliwiających aktywność typu cardio – w tym 3 crosswalkery i 3 rowery (użytkownicy trenują na 2 wybranych maszynach po 4 minuty – 2 x 4).
 
 

Istotne cechy treningu obwodowego

Wykonanie kompletnego zestawu ćwiczeń zajmuje 35 minut. Ten czas wystarcza na pobudzenie organizmu do pracy, nawet po treningu. Dzięki temu użytkownicy szybciej zrzucają zbędne kilogramy.  

Nie ma potrzeby dostosowywania parametrów urządzeń, w tym wysokości siedziska i oporu. Maszyny są w pełni zautomatyzowane. Wystarczy użyć karty chipowej, by skonfigurować sprzęty do potrzeb konkretnego użytkownika. Takie rozwiązanie nie tylko usprawnia obsługę, ale również zwiększa bezpieczeństwo.

Zajęcia odbywające się w Szczecinie (ul. Santocka 18,19) są niezwykle efektywne. Aby uzyskać widoczne rezultaty, potrzeba zaledwie sześciu 35-minutowych treningów w ciągu miesiąca.

Obciążenia maszyn są precyzyjnie ustawione (z dokładnością liczoną co do jednego kilograma).

Ćwiczenia są o 30% skuteczniejsze w porównaniu z tradycyjnymi formami aktywności. Wynika to ze zróżnicowania obciążenia ruchów ekscentrycznych i koncentrycznych.

Uczestnicy znajdują się pod opieką profesjonalnego trenera. Za pomocą zaawansowanej technologii (milion CARE) analizuje on przebieg oraz rezultaty ćwiczeń, a ponadto motywuje.

Czym jest MILON?

Korzyści wynikające z treningów Milon

SZYBKOŚĆ

Wykonanie jednego obwodu – w trakcie którego odbywa się osiem minitreningów pobudzających układ krążeniowy i działających na kluczowe partie mięśniowe – zajmuje 17,5 min. Dwa obwody to łącznie 35 minut kompleksowych ćwiczeń.

BEZPROBLEMOWOŚĆ

Urządzenia ustawiają się automatycznie do potrzeb ćwiczącego. Należy jedynie skorzystać z karty chipowej, by dostosować ważne parametry, m.in. opór lub wysokość siedziska.  To sprawia, że zajęcia są bezpieczne, a Szczecin i znajdujący się w nim ośrodek, jest miejscem chętnie wybieranym przez aktywne osoby.

SKUTECZNOŚĆ

Aktywności cechują się o 30% większą efektywnością w zestawieniu z tradycyjnymi treningami. Na taki wynik wpływa możliwość regulacji obciążenia dla ruchów ekscentrycznych oraz koncentrycznych.

BEZPIECZEŃSTWO

Na treningi Milon mogą uczęszczać osoby po urazach lub seniorzy. Urządzenia cechują się bardzo dobrą ergonomią.

Urządzenia


Leg Extension
działa na grupę mięśni przywodzicieli oraz mięśni czworogłowych ud.

Chest press
wpływa na mięśnie trójgłowy i naramienny, a także większe oraz mniejsze mięśnie piersiowe.

Seated rowing
obejmuje mięśnie grzbietu i dwugłowe ramienia.

Leg Extension
pomaga w kształtowaniu mięśni nóg (szczególnie ud i podudzi), a także wspiera aktywności typu cardio.

Leg Curl
pobudza półbłoniaste, smukłe, półścięgniste oraz smukłe mięśnie brzuchate łydki i mięsień dwugłowy uda.

Abdominal Crunch
działa na skośne i proste mięśnie brzucha oraz fragment biodrowo-lędźwiowy.

Back Extension
wpływa na mięsień czworoboczny lędźwi, odcinek lędźwiowy grzbietu, mięśnie prostowniki grzbietu.

Crosstrainer
aktywuje mięsnie pośladkowe i skośne brzucha, serce, mięśnie w obrębie przedniej strony podudzia, mięsień brzuchaty łydek.