Blog

Strefa Wiedzy 3L

Żyj zdrowo i nie podpadnij w obsesję.

Drakońskie diety, intensywne treningi nie zawsze służą zdrowiu. Jak we wszystkim najważniejsza jest równowaga.

W dzisiejszych czasach prawię większość ludzi pragnie być fit. Zajęcia ruchowe, diety nie były nigdy tak modne, jak w dzisiejszych czasach. Jedno jest tylko zastanawiające- dlaczego więc cały czas liczba osób zapadających na choroby cywilizacyjne rośnie? Zdrowy styl życia jest jak najbardziej pożądany, ale zdarza się, że efekt jest zupełnie odwrotny. Nikt nikogo nie zmusza do zaprzestania picia zielonych koktajli na rzecz schabowego smażonego na głębokim oleju ani do porzucaniu treningów na rzecz wyczynowego leżenia na kanapie z chipsami. Poznaj 3 sposoby na cieszenie się zdrowym trybem życia bez popadania w obsesję.

  1. Zasada 80%

Dotyczy ona diety i treningów. Jeżeli w 80% procentach będziesz realizował swoje założenia to jest to bardzo dobry wynik. Nie daj sobie wmówić, że masz być perfekcyjny. To wystarczy!

  1. Słuchaj swojego organizmu

Dotyczy to treningu i diety. Jeżeli po treningu kręci Ci się w głowie lub masz wrażenie, że zaraz zwymiotujesz, albo brakuje Ci chęci na kolejny trening i musisz się do niego zmuszać- zwolnij. Samochodem też nie można jechać cały czas na piątym biegu. Jeżeli po jarmużu czy po awokado masz wzdęcia i boli Cię brzuch to raczej nie poprawiasz swojego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Organizm zawsze nam wysyła sygnały, że coś jest nie tak. Nie bagatelizuj tego tylko dlatego, że wszyscy dookoła tak robią. To jest jak proste działanie w matematyce: 2+2= 4, ale 1+3 to też= 4, tak więc u każdego musi być inne postępowanie, żeby efekt był ten sam!

  1. Nie podnoś bezustannie poprzeczki

Lubisz rekreacyjnie biegać? Super! Nie musisz zaraz brać udziału w maratonie czy we wszystkich organizowanych zawodach biegowych w okolicy. Nie daj się wpędzić w nałóg nieustannego osiągania poprawionych wyników ani źle pojętego doskonalenia bycia fit. Ćwicz regularnie, ale odpowiednio dozuj sobie cele i mądrze je planuj. Skorzystaj z porad doświadczonego trenera.

Lista wpisów

NIE PRZEGAP
NASZYCH WYDARZEŃ

Zobacz aktualności z życia klubu.

Czytaj więcej

JEDYNY TAKI KLUB

W STREFA3L trening jest dopasowywany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej

WYPRÓBUJ TRENING EMS LUB MILON

Przyjdź i sprawdź na czym polegają nasze treningi.

Czytaj więcej