Blog

Strefa Wiedzy 3L

Wywiad z Sławkiem Perchelem – masażystą gabinetu SPA Strefy 3L

Określenie ,,masażysta” dla terapeutów ze Strefy 3L jest zbyt wąskie, ponieważ kompleksowo troszczą się o dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne klientów. Na temat masażu porozmawialiśmy z pasjonatem tej formy odnowy biologicznej- Sławkiem Perchelem


1. Który rodzaj masażu w Twojej wieloletniej praktyce jest najbardziej efektywny pod kątem redukcji bólu pleców?

W mojej wieloletniej praktyce stosuję różne rodzaje masażu. Z najbardziej efektywnych terapii pracy w klientem jest masaż tkanek głębokich. Często stosuję też masaż powięziowy, masaż punktów spustowych (trigger points) elementy terapii manualnej oraz jogiczny masaż tajski. Każdy klient ma inne potrzeby, problemy/dysfunkcje i ważne jest by masaż/terapię dobrać indywidualnie na podstawie wywiadu i testów diagnostycznych.

2. Które grupy mięśniowe wymagają szczególnego rozluźnienia w przypadku pracy siedzącej?

W przypadku pracy siedzącej szczególnego rozluźnienia wymagają mięśnie obręczy barkowej (czworoboczny, równoległoboczny, dźwigacz łopatki, podobojczykowy, piersiowy oraz zębaty przedni), grupa mięśni grzbietu (czworoboczny, najszerszy grzbietu, najdłuższy grzbietu) oraz mięśnie posturalne, które osłabiamy podczas długotrwałego siedzenia.

3. Z jaką częstotliwością należy wykonywać masaże?

W swoim kilkunastoletnim doświadczeniu przekonałem się że „masaże wykonywane seryjnie” mają najlepsze działanie terapeutyczne. Często pracuję z klientami w seriach 5-10 zabiegowych wykonywanych codziennie, oraz wykonuję „masaże” podtrzymujące w okresie przerw między seriami terapeutycznymi.

4. Dlaczego masaże są skuteczną formą odnowy biologicznej?

Najważniejszą zaletą masaży jest usprawnianie krążenia krwi w tkankach głębokich . To prowadzi do lepszego ukrwienia i odżywienia tkanek . Prawidłowe krążenie krwi i limfy wpływa korzystnie na funkcjonowanie wszystkich narządów. Masaże pomagają w rekonwalescencji po urazach mięśni i stawów, usunięcia opuchlizny i redukują dolegliwości bólowe. Dodatkowo ujędrniają skórę, rozbijają cellulit.

5. W jaki sposób masaż wpływa na redukcję stresu?

Masaż wspaniale oddziałuje na układ nerwowy, likwiduje nadmierne napięcie mięśni, redukuje stres i przywraca prawidłową pracę serca. Celem masażu jest zmniejszenie napięcia mięśniowo-nerwowego, uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia zarówno mięśni, tkanek jak i wyciszenia psychicznego. W trakcie masażu uwalniane są endorfiny które wprawiają w dobry nastrój a także zwiększa odporność na stres. Ze względu na stosowane podczas masażu olejki jest to zabieg aromaterapii która pozytywnie wpływa na nastrój i samopoczucie.

Lista wpisów

NIE PRZEGAP
NASZYCH WYDARZEŃ

Zobacz aktualności z życia klubu.

Czytaj więcej

JEDYNY TAKI KLUB

W STREFA3L trening jest dopasowywany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej

WYPRÓBUJ TRENING EMS LUB MILON

Przyjdź i sprawdź na czym polegają nasze treningi.

Czytaj więcej