Blog

Strefa Wiedzy 3L

Poznaj 3 proste sposoby na pozbycie się bólu pleców!


Kręgosłup pełni wiele ważnych funkcji. Służy m. in. jako filar, który podtrzymuje nasze ciało. Siedzący tryb życia, brak ruchu, stres – to najczęstsze przyczyny prowadzące do bólu pleców i urazów. Odczuwasz dyskomfort spowodowany bólem pleców? Masz napięty kark od ciągłego siedzenia, a może dokucza Ci ból kręgosłupa w jego dolnej części? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak, koniecznie to przeczytaj i oszczędź sobie cierpienia!

1. RUCH

Kiedyś na problemy z kręgosłupem zalecano leżenie, dziś wiadomo, że lepsze korzyści przynosi ruch. Czasem wystarczy spacer, ale w dalszej perspektywie to za mało. Istotne tutaj będzie wzmacnianie mięśni, które stanowią ,,gorset” kręgosłupa i całej reszty mięśni stabilizujących ciało. W tym celu warto się skonsultować z trenerem, który jest fizjoterapeutą by dobrać odpowiedni rodzaj aktywności fizycznej. Treningiem, po którym już po pierwszej sesji odczuwa się różnice jest trening EMS, czyli trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej, która od dawana ma swoje zastosowanie w fizjoterapii. Dlaczego EMS? Nie ma tutaj obciążeń mechanicznych dlatego jest bezpieczny i z powodzeniem można go zastosować u osób, dla których tradycyjny trening siłowy nie jest wskazany.

Treningi EMS w Strefa 3L to minimum czasu maximum ruchu

2. ROZCIĄGANIE

Rozciąganie jest idealnym lekarstwem na ból kręgosłupa. Wiele dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa wynika z tego, że dużo czasu spędza się w jednej pozycji co powoduje zesztywnienie i skracanie się mięśni. Proste ćwiczenia rozciągające bardzo dobrze przeciwdziałają typowym objawom występującym podczas długotrwałej pracy siedzącej lub stojącej. W Strefie 3L trenerzy pomagają przywrócić prawidłowy zakres ruchomości w stawach w pierwszej kolejności wykorzystując do diagnostyki skaner o nazwie Milonizer, na którym można wykonać proste testy by określić stan wyjściowy i wychwycić najsłabsze ogniwa aparatu ruchu w celu ustalenia ćwiczeń rozciągających. Następnie uczą klubowiczów wykorzystywać m.in. innowacyjny system FLOW, dzięki któremu można poprawić dysbalans mięśniowo- powięziowy co pozwala na przywrócenie równowagi napięciowej ciała. Skuteczność ćwiczeń można ponownie sprawdzić wykonując testy porównawcze do stanu początkującego.

Nowatorski system urządzeń do rozciągania w Strefie 3L

3. MASAŻ

Masaż jest jednym z najstarszych zabiegów oddziaływających na nasze ciało i psychikę. Poprzez wpływ na układ nerwowy pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Obniża napięcie mięśniowe, działając tym samym przeciwbólowo i rozluźniająco, przyspiesza regenerację mięśni, a także poprawia ich elastyczność niwelując tym samym ból kręgosłupa czy też towarzyszący temu ból głowy mylony często z migreną. Z doświadczenia wiemy, że dużym powodzeniem i skutecznością cieszą się masaże tkanek głębokich, które poprawiają ruchliwość tkanek, jak również masaże relaksacyjne pozwalające na chwilę odprężenia umysłu i ciała.

Spa i Masaże w Strefie 3L

Reasumując- chcąc dbać o kręgosłup warto do tego podejść kompleksowo. W Strefie 3L, w klubie zdrowotnego treningu podpowiemy i pomożemy Ci wybrać najskuteczniejsze rozwiązanie dla Ciebie. Pamiętaj, że możesz skorzystać z porady naszych fizjoterapeutów, zapisując się na trening zdrowotny poprzez naszą stronę internetową. W naszym klubie możesz zrealizować wszystkie z zalecanych podpunktów!

Do zobaczenia!

Lista wpisów

NIE PRZEGAP
NASZYCH WYDARZEŃ

Zobacz aktualności z życia klubu.

Czytaj więcej

JEDYNY TAKI KLUB

W STREFA3L trening jest dopasowywany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej

WYPRÓBUJ TRENING EMS LUB MILON

Przyjdź i sprawdź na czym polegają nasze treningi.

Czytaj więcej