Blog

Strefa Wiedzy 3L

8 kroków do zdrowego serca

Zdrowe serce- wprowadź 8 nawyków i żyj 10 lat dłużej!

  1. Sen- jest niezwykle ważny dla higieny życia. Gdy śpimy obniża się ciśnienie tętnicze i spada poziom hormonu stresu- kortyzolu.
  2. Dieta dla serca- zmiana nawyków żywieniowych może spowodować nawet brak konieczności przyjmowania leków. Zadbaj o jej różnorodność, nie zapomnij o odpowiedniej dawce kwasów OMEGA 3. Znajdziesz je w tłustych rybach, orzechach włoskich, migdałach i w awokado.
  3. Stres pod kontrolą- naucz się z nim radzić. Proste czynności takie jak kilka głębokich wdechów i wydechów, spacer, regularny wysiłek fizyczny pomogą Ci się odprężyć.
  4. W aktywnym ciele zdrowe serce-pamiętaj, żeby dopasować wysiłek fizyczny do aktualnej kondycji. Trenuj bezpiecznie z pulsometrem.
  5. Nałogi warte zapominania- palenie papierosów, alkohol, nadmierne spożywanie kawy niekorzystnie wpływają na ciśnienie tętnicze krwi. Bez obaw, nie trzeba całkowicie rezygnować z kawy. Dwie filiżanki na dobę nie nadszarpną Twojego zdrowia.
  6. Woda życia- wszystko w Twoim ciele odbywa się w środowisku wodnym. Bez wody nie ma życia. Pijąc wodę ułatwiasz pracę sercu, krew wtedy nie jest zbyt gęsta, a serce przeciążone.
  7. Jama ustna- odwiedzaj regularnie swojego dentystę, sprawdzaj czy nie masz stanów zapalnych.
  8. Regularne badania- każdy raz do roku powinien poddać się standardowym badaniom, dzięki którym można się dowiedzieć czy organizm prawidłowo funkcjonuje. Pamiętaj o mierzeniu ciśnienia, poziomu cholesterolu.
Lista wpisów

NIE PRZEGAP
NASZYCH WYDARZEŃ

Zobacz aktualności z życia klubu.

Czytaj więcej

JEDYNY TAKI KLUB

W STREFA3L trening jest dopasowywany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej

WYPRÓBUJ TRENING EMS LUB MILON

Przyjdź i sprawdź na czym polegają nasze treningi.

Czytaj więcej